Text uveřejněný na tomto webu se nemusí shodovat s názory zaměstnavatele Tesco Stores ČR a.s., nebo případně dalších stran. Jsou zde uveřejněny svobodné názory odborové organizace, jejich členů a zaměstnanců společnosti v souladu s čl. 17 Listiny základních práv a svobod, platnými právními předpisy a Ústavou ČR. Rada NOT i Rada odborové organizace si vyhrazují právo odstranit nebo nezveřejnit texty s urážlivým, rasovým, diskriminačním či vulgárním podtextem, stejně jako texty či reklamní odkazy nesouvisející s obsahem a účelem těchto stránek.

UPOZORNĚNÍ pro zasílání obchodních sdělení a telemarketing:
Není dovoleno a je zakázáno zasílat jakákoli nevyžádaná obchodní sdělení na kteroukoli e-mailovou adresu uveřejněnou na tomto webu nebo využívat jakékoli uvedené telefonní kontakty pro účely telemarketingu, výzkumů trhu nebo nabídku služeb. Nevyžádaná obchodní sdělení zaslaná na kteroukoli zde uveřejněnou e-mailovou adresu nebo uskutečněný pokus o telemarketing, výzkum či obchodní nabídku na jakékoli níže uvedené telefonní číslo, budou bez dalšího upozornění řešena podáním podnětu pro zahájení správního řízení k příslušnému správnímu úřadu (ÚOOÚ) pro porušení příslušných právních předpisů a směrnicí GDPR.

sobota 17. ledna 2009

Z řetězců v Británii mělo Tesco nejhorší Vánoce

...

Letošní Vánoce nebyly pro obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii příliš štědré. Největší maloobchodní řetězec v zemi pociťuje, že lidé mají hlouběji do kapsy. Z obchodů otevřených na začátku 90. let si Tesco vedlo nejhůř.

Řetězec, kterému z útrat Britů v supermarketech připadla každá osmá libra, nicméně zaznamenal růst prodejů nepotravinářských výrobků - elektroniky, oblečení a zábavy, protože zákazníci opouštějí specializované prodejny a jdou za lepšími cenami.

Britské obchodní řetězce bojují s následky finanční krize: menšími útratami, rostoucí nezaměstnaností, klesajícími cenami nemovitostí a obavami s globální recese. Sdružení maloobchodních prodejců (British Retail Consortium) oznámilo, že prodeje se v prosinci meziročně propadly o 3,3 procenta, to znamená nejvíce za 14 let. Tesco nicméně letos plánuje vytvořit ve Velké Británii 10 tisíc pracovních.

zdroj: Reuters, foto: Profimedia


Žádné komentáře:

Okomentovat