Text uveřejněný na tomto webu se nemusí shodovat s názory zaměstnavatele Tesco Stores ČR a.s., nebo případně dalších stran. Jsou zde uveřejněny svobodné názory odborové organizace, jejich členů a zaměstnanců společnosti v souladu s čl. 17 Listiny základních práv a svobod, platnými právními předpisy a Ústavou ČR. Rada NOT i Rada odborové organizace si vyhrazují právo odstranit nebo nezveřejnit texty s urážlivým, rasovým, diskriminačním či vulgárním podtextem, stejně jako texty či reklamní odkazy nesouvisející s obsahem a účelem těchto stránek.

UPOZORNĚNÍ pro zasílání obchodních sdělení a telemarketing:
Není dovoleno a je zakázáno zasílat jakákoli nevyžádaná obchodní sdělení na kteroukoli e-mailovou adresu uveřejněnou na tomto webu nebo využívat jakékoli uvedené telefonní kontakty pro účely telemarketingu, výzkumů trhu nebo nabídku služeb. Nevyžádaná obchodní sdělení zaslaná na kteroukoli zde uveřejněnou e-mailovou adresu nebo uskutečněný pokus o telemarketing, výzkum či obchodní nabídku na jakékoli níže uvedené telefonní číslo, budou bez dalšího upozornění řešena podáním podnětu pro zahájení správního řízení k příslušnému správnímu úřadu (ÚOOÚ) pro porušení příslušných právních předpisů a směrnicí GDPR.

pondělí 12. ledna 2009

Kalousek nechce stravenkovou válku

...

Praha - Ministr financí Miroslav Kalousek se snaží zabránit stávce dopravních odborů, kterým se nelíbí připravované zrušení daňového zvýhodnění stravenek.

Kalousek se tak podle zápisu z dnešního jednání, který zveřejnilo ministerstvo financí, omluvil odborářům za vážné pochybení. "Kterého se dopustil zanedbáním dostatečné přímé komunikace se zástupci odborových svazů. Zavázal se, že toto pochybení se nebude opakovat," je napsáno v zápisu.

Podle Kalouska má zrušení daňového zvýhodnění stravenek a dalších zaměstnaneckých benefitů zjednodušit daně z příjmu a dosáhnout rovného zacházení pro zaměstnance i podnikatele všech odvětví ekonomiky.

Kalousek se také při jednání s odboráři zavázal, že před předložením legislativního návrhu zákona o dani z příjmu bude se zástupci odboru jednat a prokáže, že nahrazení výhod zaměstnaneckým paušálem bude pro zaměstnance výhodnější, v nejhorším případě neutrální.

Připravovaná stávka je reakcí na záměry ministerstva financí, které chce zrušit daňové zvýhodnění některých zaměstnaneckých benefitů, především stravenek a režijních jízdenek.

Ve středu odboráři po jednání uvedli, že stávku rušit nechtějí. "Dosavadní postup ministerstva financí a vlády České republiky vnímáme jako projev arogance i absence vůle vést sociální dialog k dané problematice," píše se v prohlášení.

Stávku odvrátí pouze písemné ujištění ministra financí, že daňové výhody nezruší.

Ani po dnešním jednání není stávka odvrácena. Odboráři budou dál jednat a svoje stanovisko oznámí v pondělí.

"Naše názory se i nadále rozcházejí. Pan ministr předložil několik návrhů, které posoudíme, v pondělí o nich budeme mít poradu. Po ní oznámíme naše stanovisko," uvedl Lukáš Pomajblík z Odborového svazu dopravy

finance.aktualne.cz 9.1.2009

Žádné komentáře:

Okomentovat