Text uveřejněný na tomto webu se nemusí shodovat s názory zaměstnavatele Tesco Stores ČR a.s., nebo případně dalších stran. Jsou zde uveřejněny svobodné názory odborové organizace, jejich členů a zaměstnanců společnosti v souladu s čl. 17 Listiny základních práv a svobod, platnými právními předpisy a Ústavou ČR. Rada NOT i Rada odborové organizace si vyhrazují právo odstranit nebo nezveřejnit texty s urážlivým, rasovým, diskriminačním či vulgárním podtextem, stejně jako texty či reklamní odkazy nesouvisející s obsahem a účelem těchto stránek.

UPOZORNĚNÍ pro zasílání obchodních sdělení a telemarketing:
Není dovoleno a je zakázáno zasílat jakákoli nevyžádaná obchodní sdělení na kteroukoli e-mailovou adresu uveřejněnou na tomto webu nebo využívat jakékoli uvedené telefonní kontakty pro účely telemarketingu, výzkumů trhu nebo nabídku služeb. Nevyžádaná obchodní sdělení zaslaná na kteroukoli zde uveřejněnou e-mailovou adresu nebo uskutečněný pokus o telemarketing, výzkum či obchodní nabídku na jakékoli níže uvedené telefonní číslo, budou bez dalšího upozornění řešena podáním podnětu pro zahájení správního řízení k příslušnému správnímu úřadu (ÚOOÚ) pro porušení příslušných právních předpisů a směrnicí GDPR.

čtvrtek 24. února 2011

Tesco údajně podepíše smlouvu o koupi polské Žabky ještě tento týden

...
České prodejny potravin - večerky Žabka, patří od konce loňského roku Tescu.Teď prodej posuzuje antimonopolní úřad a čeká se již jen na jeho schválení a posvěcení celé transakce.

Podobný osud teď podle zákulisních informací čeká také ty polské. Informaci přinesl deník Puls Biznesu, podle kterého je dohoda mezi Pentou a Tescem na spadnutí a smlouva bude pravděpodobně uzavřena již na konci týdne. Penta však tuto možnost pro iDnes vyvrátila.

"Není pravda, že jsme se dohodli s Teskem. Nepřijali jsme rozhodnutí, že budeme Žabku v Polsku prodávat Tesku." sdělil iDNES.cz mluvčí Penta Investments Martin Danko. Variant dalšího postupu je totiž podle Danka mnohem víc. Penta údajně zvažuje nejen prodej, ale také vstup na burzu anebo ponechání současného stavu.

Prodej Tescu je však podle celé řady analytiků nejpravděpodobnější variantou. Myslí si to například také agentura Reuters, podle které bude Tesco ochotno za 2350 polských obchodů zaplatit nadstandardní cenu. Akcizice je pro Tesco klíčovým krokem pro posílení své pozice ve střední a východní Evropě.

Autor/Zdroj:  Marketing Journal, iDnes

Žádné komentáře:

Okomentovat