Text uveřejněný na tomto webu se nemusí shodovat s názory zaměstnavatele Tesco Stores ČR a.s., nebo případně dalších stran. Jsou zde uveřejněny svobodné názory odborové organizace, jejich členů a zaměstnanců společnosti v souladu s čl. 17 Listiny základních práv a svobod, platnými právními předpisy a Ústavou ČR. Rada NOT i Rada odborové organizace si vyhrazují právo odstranit nebo nezveřejnit texty s urážlivým, rasovým, diskriminačním či vulgárním podtextem, stejně jako texty či reklamní odkazy nesouvisející s obsahem a účelem těchto stránek.

UPOZORNĚNÍ pro zasílání obchodních sdělení a telemarketing:
Není dovoleno a je zakázáno zasílat jakákoli nevyžádaná obchodní sdělení na kteroukoli e-mailovou adresu uveřejněnou na tomto webu nebo využívat jakékoli uvedené telefonní kontakty pro účely telemarketingu, výzkumů trhu nebo nabídku služeb. Nevyžádaná obchodní sdělení zaslaná na kteroukoli zde uveřejněnou e-mailovou adresu nebo uskutečněný pokus o telemarketing, výzkum či obchodní nabídku na jakékoli níže uvedené telefonní číslo, budou bez dalšího upozornění řešena podáním podnětu pro zahájení správního řízení k příslušnému správnímu úřadu (ÚOOÚ) pro porušení příslušných právních předpisů a směrnicí GDPR.

pondělí 5. července 2010

Drábek chce připravit důchodový systém, který vydrží desítky let


...
Do roka a půl důchodový systém, konec zneužívání sociálních dávek ihned. S těmito ambicemi míří Jaromír Drábek z TOP 09 do úřadu ministra práce a sociálních věcí.

Jaromír Drábek dostal jako budoucí ministr práce a sociálních věcí do vínku složitý a dlouho odkládaný úkol - reformu českého důchodového systému. A místopředseda reformní TOP 09 si zmněnu ve vyplácení seniorů předsevzal jako hlavní úkol svého vládníh
o angažmá.

„Mou hlavní prioritou bude příprava důchodové reformy v takové formě, která bude přijatelná napříč politickým spektrem a bude tak vytvořen předpoklad, že bude bez zásadních úprav funkční po dobu následujících několika desítek let," prozradil Drábek ambiciózní plán pro ParlamentníListy.cz.

Drábka přitom čekají horké chvilky. Nejen proto, že jako ministr nejpravicovější strany ve vládě musí o své „pravdě" přesvědčit opoziční poslance, ale také kvůli tomu, že Ústavní soud nakázal reformu nastartovat už do podzimu 2011.

Konec zneužívání dávek

Úplně ze všeho nejdřív si budoucí ministr ovšem posvítí na sociální dávky. Zejména by rád „výrazně omezil zneužívání sociální sítě", o čemž jako volební lídr Ústeckého kraje ví své.

„V rámci stávající legislativy je nutné, aby byla důsledněji prováděna kontrola příjemců sociálních dávek tak, aby sociální síť mohli vyžívat jen ti, kteří to skutečně potřebují," myslí si Drábek.

Chce proto dohlížet na úřady práce či správy sociálního zabezpečení. „Aby se nemohlo stát, že příjemce podpory v nezaměstnanosti zároveň pracuje načerno," dodal.

Už nyní se TOP 09 s koaličními partnery ODS a VV dohodla například na změnách zákoníku práce, které umožní snadnější zaměstnávání absolventů na částečný úvazek. Také na zdvojnásobení rozsahu práce na dohodu na dvojnásobných tři sta hodin.

Ve hře je také zrušení možnosti přivýdělku v nezaměstnanosti. Podle Drábka se totiž tento systém zneužívá.

Foto: TOP 09

Autor: blk, Parlamentní listy


Zaorálek: Vládnout nám bude extrémní pravice

5.7.2010 10:28 - Strana s nejtvrdším pravicovým programem má klíčová ministerstva.

"Nejvýraznější na nové vládě je, že nevíme mnoho o řadě ministrů", tak zhodnotil návrh na personální obsazení klíčových postů v nové Nečasově vládě místopředseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek.

Lubomír Zaorálek se také pozastavil nad kompetencí některých navrhovaných kandidátů, kdy řada z nich se v minulosti profilovala ve zcela opačném resortu, jako například navrhovaní kandidáti Fuksa, Drobil nebo Drábek. Co je také znepokojivé je fakt, že klíčová reformní ministerstva, jako ministerstvo práce a sociálních věcí, ministerstvo zdravotnictví nebo ministerstvo financí, získala strana, která má poměrně extrémní pravicový program. Dokonce i Petr Nečas mluvil o tom, že je to strana pravicově populistická.

Autor: cssd.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat