Text uveřejněný na tomto webu se nemusí shodovat s názory zaměstnavatele Tesco Stores ČR a.s., nebo případně dalších stran. Jsou zde uveřejněny svobodné názory odborové organizace, jejich členů a zaměstnanců společnosti v souladu s čl. 17 Listiny základních práv a svobod, platnými právními předpisy a Ústavou ČR. Rada NOT i Rada odborové organizace si vyhrazují právo odstranit nebo nezveřejnit texty s urážlivým, rasovým, diskriminačním či vulgárním podtextem, stejně jako texty či reklamní odkazy nesouvisející s obsahem a účelem těchto stránek.

UPOZORNĚNÍ pro zasílání obchodních sdělení a telemarketing:
Není dovoleno a je zakázáno zasílat jakákoli nevyžádaná obchodní sdělení na kteroukoli e-mailovou adresu uveřejněnou na tomto webu nebo využívat jakékoli uvedené telefonní kontakty pro účely telemarketingu, výzkumů trhu nebo nabídku služeb. Nevyžádaná obchodní sdělení zaslaná na kteroukoli zde uveřejněnou e-mailovou adresu nebo uskutečněný pokus o telemarketing, výzkum či obchodní nabídku na jakékoli níže uvedené telefonní číslo, budou bez dalšího upozornění řešena podáním podnětu pro zahájení správního řízení k příslušnému správnímu úřadu (ÚOOÚ) pro porušení příslušných právních předpisů a směrnicí GDPR.

pátek 4. června 2010

Odbory chystají celoevropské protesty a stávky

Evropské odbory ve středu oznámily, že chystají celoevropské protesty a stávky proti vládním škrtům. Usnesl se na tom Výkonný výbor Evropské odborové konfederace (EOK), která jednala v Bruselu 1. a 2. června. Zda se přidají i české odbory, zatím není jasné, někteří jejich představitelé to ale nevyloučili.

"Zavolejte zítra, řeknu vám víc," odmítl médiím sdělit podrobnosti předseda Českomoravské komory odborových svazů Jaroslav Zavadil, který se jednání zúčastnil. "Výsledky se dozvíme velmi brzy, jaké bude nebo nebude zapojení České republiky do těchto protestů, vám ale zatím neřeknu," sdělil předseda odborového svazu Kovo Josef Středula. "Je to teprve na počátku, členské organizace se k návrhu teprve budou vyjadřovat," dodal. Podle Středuly plánované protesty souvisejí s řeckou dluhovou krizí. "Určitě bude velmi silný hlas, který bude říkat, proč mají lidé za každou cenu plati něco, co bezprostředně nezpůsobili," řekl.

Evropská odborová konfederace se podle agentury AP shodla na organizování vlny protestů ve všech 27 zemích EU na 29. září. Demonstrovat se bude také na jednání ministrů financí sedmadvacítky v Bruselu.
EOK ve svém prohlášení vybízí své členy napříč Evropou, aby "sáhli k akcím maximálního možného stupně" tím, že zastaví práci nebo vyrazí na demonstraci. Plány vlád na propouštění, snižování platů a penzí mohou podle odborů poškodit křehké oživení evropské oživení a riskovat návrat recese.
Podle bývalého viceguvernééra ČNB Luďka Niedermayera, působícího nyní ve společnosti Deloitte, ale údajně právě řecká krize ukázala, že rychlá konsolidace veřejných rozpočtů a s ní spojené reformy jsou nevyhnutné.

zdroj: ČMKOS/e-sondy.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat