"Byla jsem v sekci ovoce a hledala něco ve druhém regálu od země. Nějaká jiná žena si vybírala v nejvyšším regálu ananasy. Pak už si pamatuji jen ten okamžik nárazu. Na hlavu mi spadl těžký ananas, upustila jsem košík a skácela se k zemi. Vše jsem měla rozmazané a nedokázala jsem se ani dívat rovně," uvedla důchodkyně.

Postarší žena se podle svých slov ani neodvážila jet sama domů, a tak zavolala své sestře, aby ji vyzvedla o odvezla ji domů. Doktor u ní pak diagnostikoval otřes mozku. Raimová tvrdí, že ačkoliv je to již rok od chvíle, kdy jí přistál ananas na hlavě, tak stále trpí bolestmi krční páteře.

Problémy s řízením

"Když řídím automobil, tak se nemohu pořádně otáčet do stran, abych viděla, co se okolo mě děje a to je strašný pocit," dodala posmutněle Mary Raimová.

Právník ženy Alasdair Wannan se momentálně snaží vystopovat svědky incidentu a tvrdí, že za nehodou stálo špatně uspořádané ovoce v regálu. Obchodní dům si však stojí za tím, že pád ananasu způsobila další zákaznice.

Chtějí zhruba sto tisíc korun

"Nechceme žádné obrovské odškodné, požadujeme pouze něco okolo tří až čtyř tisíc liber (90 000 - 120 000 Kč) jako kompenzaci zranění mé mandantky," informoval právník Alasdair Wannan.

"Bezpečnost zákazníků je pro nás velmi důležitá a stále zjišťujeme, co se přesně stalo. Naším přáním je, aby by se paní Mary Raimová rychle uzdravila. Jelikož je však tato kauza již v rukou našeho pojišťovacího oddělení, nemůžeme ji již více komentovat," uvedla zástupkyně obchodního domu Tesco.