Text uveřejněný na tomto webu se nemusí shodovat s názory zaměstnavatele Tesco Stores ČR a.s., nebo případně dalších stran. Jsou zde uveřejněny svobodné názory odborové organizace, jejich členů a zaměstnanců společnosti v souladu s čl. 17 Listiny základních práv a svobod, platnými právními předpisy a Ústavou ČR. Rada NOT i Rada odborové organizace si vyhrazují právo odstranit nebo nezveřejnit texty s urážlivým, rasovým, diskriminačním či vulgárním podtextem, stejně jako texty či reklamní odkazy nesouvisející s obsahem a účelem těchto stránek.

UPOZORNĚNÍ pro zasílání obchodních sdělení a telemarketing:
Není dovoleno a je zakázáno zasílat jakákoli nevyžádaná obchodní sdělení na kteroukoli e-mailovou adresu uveřejněnou na tomto webu nebo využívat jakékoli uvedené telefonní kontakty pro účely telemarketingu, výzkumů trhu nebo nabídku služeb. Nevyžádaná obchodní sdělení zaslaná na kteroukoli zde uveřejněnou e-mailovou adresu nebo uskutečněný pokus o telemarketing, výzkum či obchodní nabídku na jakékoli níže uvedené telefonní číslo, budou bez dalšího upozornění řešena podáním podnětu pro zahájení správního řízení k příslušnému správnímu úřadu (ÚOOÚ) pro porušení příslušných právních předpisů a směrnicí GDPR.

středa 1. října 2008

Britské Tesco stahuje z pultů čínské bonbony


Britský řetězec Tesco stahuje z pultů sladkosti dovezené z Číny s názvem White Rabbit s vyobrazením bílého králíka. Obává se totiž rozšíření nákazy z mléka, která sužuje asijskou velmoc. Závadné mléko v Číně zabilo čtyři děti, desetitisíce jich onemocněly.

Tesco nicméně přiznalo, že nemá důkazy o tom, že právě cukrovinka White Rabbit určená pro děti obsahuje nakažlivou látku melamin. Opatření zavedl řetězec z preventivních důvodů. Výrobek se prodává v omezeném množství obchodů a je součástí nabídky exotického zboží.

Tesco nařízením reagovalo na informace, že látka melamin obsažená v těchto bonbonech infikovala děti v Číně. Čtyři děti dokonce zemřely, dalších 53 tisíc jich onemocnělo. - čtěte více o závadném mléce

Melamin je chemická látka, která se užívá při výrobě plastů a při konzumaci způsobuje bolesti břicha a vznik ledvinových kamenů. Látka figuruje ve skandálu s dětským mlékem, do něhož chemikálii výrobci přidávali, aby byl při kontrolách naměřen vyšší obsah proteinů.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce v České republice zatím žádná zvláštní opatření nechystá. Spolu s celníky se ale dává větší pozor na zboží dovážené z Číny. iDNES.cz to sdělila tisková mluvčí SZPI Martina Šmídtová.

Žádné komentáře:

Okomentovat