Text uveřejněný na tomto webu se nemusí shodovat s názory zaměstnavatele Tesco Stores ČR a.s., nebo případně dalších stran. Jsou zde uveřejněny svobodné názory odborové organizace, jejich členů a zaměstnanců společnosti v souladu s čl. 17 Listiny základních práv a svobod, platnými právními předpisy a Ústavou ČR. Rada NOT i Rada odborové organizace si vyhrazují právo odstranit nebo nezveřejnit texty s urážlivým, rasovým, diskriminačním či vulgárním podtextem, stejně jako texty či reklamní odkazy nesouvisející s obsahem a účelem těchto stránek.

UPOZORNĚNÍ pro zasílání obchodních sdělení a telemarketing:
Není dovoleno a je zakázáno zasílat jakákoli nevyžádaná obchodní sdělení na kteroukoli e-mailovou adresu uveřejněnou na tomto webu nebo využívat jakékoli uvedené telefonní kontakty pro účely telemarketingu, výzkumů trhu nebo nabídku služeb. Nevyžádaná obchodní sdělení zaslaná na kteroukoli zde uveřejněnou e-mailovou adresu nebo uskutečněný pokus o telemarketing, výzkum či obchodní nabídku na jakékoli níže uvedené telefonní číslo, budou bez dalšího upozornění řešena podáním podnětu pro zahájení správního řízení k příslušnému správnímu úřadu (ÚOOÚ) pro porušení příslušných právních předpisů a směrnicí GDPR.

středa 15. července 2009

Dopady krize: Během 3 let zmizí 30 milionů míst, uvádí OECD

Ekonomika.iHNed.cz 15. 7. 2009 10:05 (aktualizováno: 15. 7. 2009 10:03)

...

V rozvinutých zemích by mělo od konce roku 2007 do konce příštího roku zaniknout téměř 30 milionů pracovních míst. Uvedl to v úterý generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Angel Gurría.

Za úbytkem počtu pracovních příležitostí by měla podle Gurríi stát zejména světová finanční krize a následný hospodářský útlum, který uvrhl nejvyspělejší ekonomiky světa do recese, napsala agentura Reuters.

OECD minulý měsíc předpověděla, že hrubý domácí produkt jejích členských zemí se v letošním roce sníží o 4,1 procenta. V březnové zprávě přitom počítala s poklesem o 4,3 procenta. Výrazné zlepšení zaznamenala v červnu prognóza OECD pro Spojené státy, jež jsou největší ekonomikou světa.

Americký prezident Barack Obama v úterý nicméně uvedl, že nezaměstnanost ve Spojených státech bude pravděpodobně ještě několik měsíců pokračovat v růstu. Upozornil, že obnova zaměstnanosti obvykle zaostává za ostatními známkami hospodářského oživení.

Žádné komentáře:

Okomentovat