Text uveřejněný na tomto webu se nemusí shodovat s názory zaměstnavatele Tesco Stores ČR a.s., nebo případně dalších stran. Jsou zde uveřejněny svobodné názory odborové organizace, jejich členů a zaměstnanců společnosti v souladu s čl. 17 Listiny základních práv a svobod, platnými právními předpisy a Ústavou ČR. Rada NOT i Rada odborové organizace si vyhrazují právo odstranit nebo nezveřejnit texty s urážlivým, rasovým, diskriminačním či vulgárním podtextem, stejně jako texty či reklamní odkazy nesouvisející s obsahem a účelem těchto stránek.

UPOZORNĚNÍ pro zasílání obchodních sdělení a telemarketing:
Není dovoleno a je zakázáno zasílat jakákoli nevyžádaná obchodní sdělení na kteroukoli e-mailovou adresu uveřejněnou na tomto webu nebo využívat jakékoli uvedené telefonní kontakty pro účely telemarketingu, výzkumů trhu nebo nabídku služeb. Nevyžádaná obchodní sdělení zaslaná na kteroukoli zde uveřejněnou e-mailovou adresu nebo uskutečněný pokus o telemarketing, výzkum či obchodní nabídku na jakékoli níže uvedené telefonní číslo, budou bez dalšího upozornění řešena podáním podnětu pro zahájení správního řízení k příslušnému správnímu úřadu (ÚOOÚ) pro porušení příslušných právních předpisů a směrnicí GDPR.

úterý 7. února 2012

V čele Tesco Stores ČR a.s. stojí David Morris, vystřídal Philipa J. Clarka

Společnosti Tesco Stores ČR a.s. od února šéfuje nový generální ředitel David Morris. Ve funkci vystřídal Philipa J. Clarka, který z této pozice odešel po šesti letech v rámci firmy na jiné místo.

Nový šéf Teska David Morris v Tescu pracuje od roku 1986. Působil na různých pozicích například ve Velké Británii, střední Evropě a Asii. Do České republiky přišel z Indie, kde dva roky řídil zastoupení Teska. V minulosti působil i jako provozní ředitel v Maďarsku a měl na starosti vznik sítě obchodů malého formátu v Polsku.

"Mám velkou radost, že jsem přišel do České republiky a těším se na úkoly, které mě tu čekají,“ říká David Morris při příležitosti svého jmenování a dodává: „V České republice bych chtěl navázat na úspěchy svého předchůdce a dál Tesco rozvíjet tím, že budeme naslouchat přání zákazníků i zaměstnanců.“

Britský maloobchodní řetězec měl letos velmi špatné Vánoce. Tržby v britských obchodech v klíčových šesti týdnech okolo Vánoc klesly o 2,3 procenta, což byl nejhorší výsledek za několik dekád. Propad se podepíše na celoročním zisku společnosti. Investory zpráva zaskočila a akcie firmy spadly nejvíc za tři dekády.

Hospodářská krize zamíchala maloobchodním trhem a podíl Tesca se teď daří přebírat konkurenčnímu Saintsbury´s. Firma tak po letech dominance ztrácí domácí trh. V zahraničí se jí ale daří. Prodeje tam rostly o osm procent, což firmě dává naději, že se z problémů dostane. A tomu věří i investiční guru Warren Buffett. Ten totiž loni akcie Tesca koupil ve velkém a podíl prý bude zvyšovat navzdory jakémukoli poklesu.

"Sezonní tržby ve Velké Británii nás zklamaly," uvedl šéf Teska Philip Clarke. "Na našem domácím trhu panují náročné podmínky a my jsme zaznamenali, že známky opatrnějšího chování mezi spotřebiteli se začínají objevovat i jinde. Z toho důvodu bylo naše hospodaření v klíčovém období roku horší, než jsme předpokládali," dodal.

1 komentář:

  1. Dobrý den, pane Morrisi! Přečetla jsem si v E 15 z 9.8.2013 Váš názor na další rozvoj prodejen Tesco v ČR, že nebudete síť rozšiřovat, ale stávající prodejny vylepšovat. Byla bych moc ráda, kdybyste ještě jednu prodejnu nechal postavit, a to v Odoleně Vodě, kde žiju se svým bíglem Morrisem. Je tam na Dolním náměstí naprosto mizerný obchod a potom dvě vietnamské prodejny, rovněž špatně zásobené. Už kvůli svému jmenovci, prosím! I ten tou špatnou obchodní vybaveností v Odolence trpí! Mohu Vám to napsat anglicky a mohu poslat i foto Morrise. Byli bychom Vám neskonale zavázáni! Se srdečným pozdravem
    Vaše PhDr. Jana (Morris) Květoňová, 250 70 Odolena Voda, K cukrovaru 457, e-mail: kvetonova@upm.cz

    OdpovědětVymazat