Text uveřejněný na tomto webu se nemusí shodovat s názory zaměstnavatele Tesco Stores ČR a.s., nebo případně dalších stran. Jsou zde uveřejněny svobodné názory odborové organizace, jejich členů a zaměstnanců společnosti v souladu s čl. 17 Listiny základních práv a svobod, platnými právními předpisy a Ústavou ČR. Rada NOT i Rada odborové organizace si vyhrazují právo odstranit nebo nezveřejnit texty s urážlivým, rasovým, diskriminačním či vulgárním podtextem, stejně jako texty či reklamní odkazy nesouvisející s obsahem a účelem těchto stránek.

UPOZORNĚNÍ pro zasílání obchodních sdělení a telemarketing:
Není dovoleno a je zakázáno zasílat jakákoli nevyžádaná obchodní sdělení na kteroukoli e-mailovou adresu uveřejněnou na tomto webu nebo využívat jakékoli uvedené telefonní kontakty pro účely telemarketingu, výzkumů trhu nebo nabídku služeb. Nevyžádaná obchodní sdělení zaslaná na kteroukoli zde uveřejněnou e-mailovou adresu nebo uskutečněný pokus o telemarketing, výzkum či obchodní nabídku na jakékoli níže uvedené telefonní číslo, budou bez dalšího upozornění řešena podáním podnětu pro zahájení správního řízení k příslušnému správnímu úřadu (ÚOOÚ) pro porušení příslušných právních předpisů a směrnicí GDPR.

Napsali o TESCO: zajímavosti, názory

Tesco má v Británii problémy, v zahraničí prodeje rostou

převzato z / autor www.ct24.cz
12. 1. 2012, 22:01, autor: jš

Londýn - Tesco má za sebou nejhorší vánoční období za několik desítek let. Největší britský maloobchodní řetězec a světová trojka nedokázal nalákat zákazníky. Pokles tržeb nezastavila ani masivní reklamní kampaň. Pro většinu obchodů jsou Vánoce nejsilnějším obdobím v roce. Tescu ale klesly tržby o víc než dvě procenta.

Propad se podepíše na celoročním zisku společnosti. Investory zpráva zaskočila a akcie firmy spadly nejvíc za tři dekády. "Vánoční tržby Tescu nevyšly z dvou důvodů. Jednak jsou to obecně problémy maloobchodního sektoru ve Velké Británii a pak je to trochu pochybení na straně Tesca, které trochu zaspalo nástup konkurence, říká Radim Dohnal," analytik Saxo Bank.

"Zajímavé je, že ještě v polovině 90. let chtěl v Tescu nakupovat každý, teď už Britové chodí radši nakupovat jinam. Slevová akce Big Price Drop byla naprostý propadák. Tescu se nepodařilo nalákat zákazníky. Jsou mnohem chytřejší, než si řetězec myslel," tvrdí James Bevan, investiční stratég CCLA Investment Management.

Hospodářská krize zamíchala maloobchodním trhem a podíl Tesca se teď daří přebírat konkurenčnímu Saintsbury´s. Firma tak po letech dominance ztrácí domácí trh. V zahraničí se jí ale daří. Prodeje tam rostly o osm procent, což firmě dává naději, že se z problémů dostane. A tomu věří i investiční guru Warren Buffett. Ten totiž loni akcie Tesca koupil ve velkém a podíl prý bude zvyšovat navzdory jakémukoli poklesu.

Článek včetně televizní reportáže ČT 24 naleznete zde.

Zdroj/Autor: ČT24